Správce městských sportovišť

FacebookInstagram

Virtuální prohlídka

První zmínky o jabloneckém stadionu jsou již z 19. století, kde na místě dnešního stadionu zřídil své sportoviště střelecký klub Jablonec. V roce 1955 byl realizován projekt nové hlavní tribuny. V létě roku 1964 byla tehdejší písková plocha nahrazena travnatým povrchem.

Počátkem roku 1965 Střelnice přechází pod Tělovýchovnou jednotu LIAZ, kterou tvořily dva oddíly, atletický a fotbalový. Stadion začal vzkvétat, byla vybudována nová tribuna B, budova hlasatelny a atleti dostali novou krytou atletickou halu, která byla a je rozvoj sportu nejen ve městě velmi důležitá. Střelnice se měnila v jedno z nejmodernějších atletických sportovišť v republice. Atleti dobudovali tartanový ovál i rehabilitační prostory.

Po sametové revoluci docházely prostředky i TJ LIAZ. Sportoviště se přestaly rozvíjet i udržovat a začaly chátrat. Na podzim 2001 zastupitelé města rozhodli o bezplatném převodu sportovního areálu do majetku města. V září 2002 se rozhodlo o vybudování fotbalového a atletického stadionu. Střelnice se i díky tomu stala moderním stadionem splňující veškerá kritéria pro pořádání ligy i mezinárodních utkáních fotbalové reprezentace i domácích a mezinárodních atletických závodů Součástí areálu je zrekonstruovaná atletická hala, s fitness, rehabilitací a saunou.

 

  list1.PNG

 list2.PNG

DOKUMENTY A FORMULÁŘE KE STAŽENÍ:

 

 

Virtuální prohlídka

Jablonecká lehkoatletická hala patří mezi nejstarší sportovní haly v České republice. Zprovozněna byla v roce 1967 a v roce 2007 prošla totální rekonstrukcí. Statutární město Jablonec n. N. na její rekonstrukci poskytlo 77 miliónů.

Krytá atletická hala slouží k celoročnímu provozování atletiky. V hale je zachován 300 m dlouhý běžecký ovál po jehož celém obvodu jsou čtyři dráhy. Sprinteři mají k dispozici osm drah a dlouhý doběh. Kromě běžecké dráhy hala obsahuje i jeden dálkařský (trojskokanský) sektor, jeden koulařský sektor a dva sektory pro tyčku.

Hala disponuje vybavenou posilovnou. Změněno je uspořádání sektorů pro technické disciplíny. Celá hala má vysoký strop a nový povrch Polytan je v barvě červeno-zelené.

V prostorách haly jsou vyznačeny čtyři kurty na badminton, které je možné si pronajmout. K zapůjčení na recepci jsou rakety a míčky. Možnost využití těchto kurtů je od pondělí do pátku mezi 7.00 a 16.00 hodin a od 19.00 do 20.00 hodin. Víkendy se pronajímají na základě dohody a plánovaných atletických závodů.

Provozní doba:

Pondělí - pátek 7.00 – 20.00 hod.
Víkendy dle domluvy

 

Rezervace na tel. čísle 773 336 773 nebo na e-mailu recepce.atletika@sportjablonec.cz.

 

 


Posilovna určena k atletickým a sportovním tréninkům.

Posilovna je nejen pro atlety ale i pro veřejnost.

Rezervace:

Recepce, informace, objednávky
telefon +420 773 336 773
email recepce.atletika@sportjablonec.cz

 

V hale jsou 4 badmintonové kurty. Dva v přední části haly a dva v zadní části haly.

Badmintonové rakety a míčky jsou k zapůjčení na recepci.

Badmintony je možné hrát PO+ČT 19:00-21:00 a ÚT+STŘ 19:00-20:00 nebo v ranních či dopoledních hodinách ale pouze po telefonické domluvě . Víkendy na objednání.

 

Rezervace pouze telefonicky nebo osobně předem (rezervace na víkendové badmintony do pátečního večera) :

Informace a objednávky recepce atletická hala 
telefon +420 773 336 773
email recepce.atletika@sportjablonec.cz