Skip to content

fotbalový stadion

Stadion Střelnice je domácí stadion fotbalového klubu FK Jablonec. Kapacita stadionu je 6 280 míst k sezení.

První zmínky o stadionu jsou již z 19. století, kde na místě dnešního stadionu zřídil své sportoviště střelecký klub Jablonec. Střelnice se v průběhu času stala nejvýznamnějším sportovištěm v Jablonci nad Nisou. Avšak dnešní podobu začal stadion nabírat až v roce 1955, kdy byla vybudována hlavní tribuna, která sloužila svému účelu až do roku 2002. V 60. letech 20. století zde byl vybudován atletický ovál. V srpnu 2007 propůjčila stadionu název sázková kancelář Chance. Ze střelnice se tedy stala Chance Arena. Tento název byl používán až do startu sezóny 2014/15, kdy se název změnil zpět na Střelnice.

Nová doba nastala pro stadion, když se jeho vlastníkem stalo město Jablonec nad Nisou. Následovala rekonstrukce stávajících tribun a byla vybudována nová tribuna jih za brankou. Dalším krokem modernizace bylo také vyhřívaný trávník a umělé osvětlení. Stadion Střelnice se tak stal moderním stadion splňující veškerá kritéria pro pořádání ligy i mezinárodních utkáních reprezentace.

Víceúčelové zařízení Střelnice

V roce 2014 Občanské družení FK Jablonec dokončilo zbrusu nový vstup do areálu Střelnice. Na místě chátrající a nevzhledné budovy Střelnice, kde se pořádaly plesy a další kulturní akce, vyrostl krásný moderní objekt, který obsahuje mimo jiné sál, terasu, klubový fanshop, pokladny i nové turnikety.