Skip to content

LED NA ZIMNÍM STADIONU V JABLONCI NAD NISOU BUDE OD SRPNA 2023

Led bude v Jablonci připravený od srpna

, autor: Petr Vitvar

31.05.2023 – SPORT Jablonec, s.r.o., připravuje nákup nové rolby. Tu potřebuje ke kvalitní údržbě ledové plochy v městské zimní hale, kterou využívá jak hokejový klub, tak veřejnost. Nová sezóna začíná už 1. srpna a cílem správce plochy je rozšířit hodiny veřejného bruslení.

I když sezona Městského zimního stadionu v Jablonci skončila v dubnu a venku panuje letní počasí, SPORT Jablonec, s. r. o., správce městských sportovišť, myslí na sezonu budoucí, jejíž začátek je plánován na 1. srpna. „Rozhodně nesedíme a nečekáme s rukama v klíně. Nyní probíhá na „zimáku“ nezbytná údržba. V sobotu 15. července začnou finální přípravy na zaledování hrací plochy a k 1. srpnu chceme zimní stadion a ledovou plochu zprovoznit,“ říká Štěpán Matek, jednatel SPORT Jablonec, s. r. o., a dodává: „Aby se kvalita ledu ještě zvýšila, připravujeme v těchto dnech zadávací řízení pro výběr dodavatele nové rolby, kterou chceme zakoupit.“

Než vyjedou první hokejisté na led, je třeba zkoordinovat harmonogram provozu zimního stadionu. Zde je třeba brát ohledy na hokejisty, kterým je stadion primárně určen. „Hokejistům se snažíme v plné míře vyjít vstříc, neboť jsme si vědomí, že výkonnostní sport na stadion patří. V rámci stále platné nájemní smlouvy z roku 2017 mají nárok na rezervaci hodin pro činnost hokejových týmů HC Jablonec. Na druhou stranu musíme zohlednit i jiné pronajímatele, jako jsou školy, tzv. hobíci a zejména veřejnost. Na základě těchto aspektů a potřeb chceme zefektivnit proces nájmu,“ upozorňuje Matek. 

Jablonečtí radní mimo jiné zadali jednateli úkol rozšířit prostor pro veřejné bruslení, které by mělo být minimálně třikrát týdně a v delším časovém horizontu. „Oficiálně, a to prostřednictvím datové schránky, jsem 29. května informoval vedení HC Jablonec o tom, že na led mohou vyjet 1. srpna. Zároveň jsem je požádal, aby mi neprodleně předložilo požadavky na tréninkové a zápasové obsazení ledové plochy vzhledem k nové sezoně. Až data budeme mít, připravíme harmonogram obsazenosti zimního stadionu a stanovíme čas určený veřejnosti, školám i hobíkům,“ uzavírá Štěpán Matek.